0 Your Cart

VEBIOT Periaxan dog 5 saszetek+Vebiot Senseine 1 saszetka 9 g GRATIS

ST56499
71,99 
ST56499
In stock
Ask a question
Reward points: 1 point
+
Delivery
Payment options
Our advantages

12 months warrantyGuarantee for all purchased goods in our online store is 12 months

SMS notificationYou receive SMS messages about each stage of your order.

Return and exchange - no problemYou can return the items purchased within 14 days. The goods must be in normal condition and have all the factory packages.

Different payment methodsPay orders in convenient ways: cash to the courier, by bank transfer on the receipt of the bank or by credit card right at the time of the order.

Best priceWe are proud of our prices, hundreds of customers check them every day, which give a choice to our online store!

Periaxan dog

 

Przeznaczenie Periaxan dog

Preparat Periaxan dog to mieszanka paszowa przeznaczona do uzupełniania diety psów w szczególności dla: osobników ze skłonnością do problemów z opróżnianiem i funkcjami wydzielniczymi gruczołów okołoodbytowych, osobników wymagających zagęszczenia masy kałowej, w celu adsorpcji toksyn znajdujących się w przewodzie pokarmowym.

Skład Periaxan dog

Periaxan dog zawiera składniki higroskopijne wykazujące zdolność do zagęszczania masy kałowej, która przez mechaniczny ucisk na gruczoły okołoodbytowe pomaga w ich opróżnianiu.

Montmorylonit sodu zawarty w Periaxan dog to surowiec pochodzenia mineralnego, należący do grupy smektytów. Wykazuje bardzo silne właściwości absorpcyjne. Montmorylonit sodu wiąże wodę znajdującą się w przewodzie pokarmowym, przez co dochodzi do zagęszczania masy kałowej. Ponadto montmorylonit sodu adsorbuje toksyny znajdujące się w przewodzie pokarmowym wspomagając komfort życia psa.

Problemy z wypróżnianiem u psa – przyczyny

Niestety nieprawidłowe funkcjonowanie gruczołów okołoodbytowych u psa jest problemem, który nawraca. Opiekunowie powinni pamiętać o tym, by problemy z gruczołami okołoodbytowymi konsultować z lekarzem weterynarii. Długość przerw pomiędzy wizytami u specjalisty jest cechą osobniczą i ma na nią wpływ wiele czynników. W ekstremalnych przypadkach wizyty muszą odbywać się nawet co tydzień. Należy pamiętać, iż problemy z fizjologicznym opróżnianiem gruczołów okołodbytowych to dla psa często stres, a nawet ból. Opiekunowie zwracają też uwagę na nieprzyjemny zapach towarzyszący opróżnianiu. Nieprawidłowości związane z problemami dotyczącymi funkcjonowania gruczołów okołoodbytowych mogą występować na różnych płaszczyznach i z różnych powodów. Oprócz nieprawidłowej budowy anatomicznej gruczołów okołoodbytowych, przyczyną zaburzeń w prawidłowym funkcjonowaniu gruczołów okołoodbytowych może być rzadka kupa u psa. Zbyt rzadki kał nie doprowadza do fizjologicznego opróżnienia wcześniej wspomnianych gruczołów.

Jak pomóc psu z biegunką?

Jeśli chcemy, aby proces opróżniania gruczołów okołoodbytowych przebiegał w sposób fizjologiczny, należy doprowadzić do zagęszczenia kału. Dodatkowo tak samo możemy postępować przy biegunce u psa. Warto w takim przypadku skonsultować się z lekarzem weterynarii. Rozwiązaniem mogą być preparaty zawierające w swoim składzie substancję o działaniu adsorbującym i absorbującym (higroskopijnym). Taka substancja to np. montmorylonit sodu. Doprowadza do zagęszczenia kału, pomaga również w przypadku zatruć usunąć toksyny z organizmu psa. Preparatem, który zawiera montmorylonit sodu – wyselekcjonowany pod względem działania w opisanych wskazaniach jest Periaxan dog.

Co robić, gdy pies ma biegunkę?

Biegunka u psów może mieć różny przebieg. Jeśli jest to nieskomplikowany przypadek, zazwyczaj nie trwa dłużej niż trzy dni. Pies oddaje często kał, może być wtedy osłabiony, zazwyczaj nie ma apetytu. W takiej sytuacji można wspierać psa w powrocie do zdrowia, podając mu na przykład Periaxan dog. Należy dbać, by nie doszło do odwodnienia organizmu. Pies powinien być w tym czasie na ścisłej diecie.

Jeśli biegunce towarzyszy gorączka – powyżej 40ºC lub/i wymioty należy bezzwłocznie zgłosić się z psem do lekarza weterynarii. W przypadku szczeniąt przechodzących biegunkę, wizyta w gabinecie lekarza weterynarii powinna odbyć się w tym samym dniu, kiedy wystąpiły pierwsze objawy.

Inne problemy z gruczołami okołoodbytowymi psa – „saneczkowanie”

Większość z opiekunów słyszała o tak zwanym ‘saneczkowaniu’ u psów. Co to znaczy, że pies ‘saneczkuje’? Pies dziwnie szura tyłem o podłogę. Objaw ‘saneczkowania’ występuje niezależnie od pory roku. Objaw ‘saneczkowania’ spowodowany jest nieprawidłowościami w okolicy odbytu – najczęściej objawiającymi się świądem tej okolicy. Przyczyną ‘saneczkowania’ może być np. zarobaczenie, ale również problemy z prawidłowym opróżnianiem gruczołów okołoodbytowych psa. Objaw ‘saneczkowania’ zawsze powinien wzbudzić naszą czujność i skłonić do wizyty u lekarza weterynarii. Lekarz może zalecić opróżnianie gruczołów okołoodbytowych.

 

 

Brand:
Nutrifarm Sp. z o.o.

No reviews found

Fast and high quality delivery

Our company delivers worldwide

Quality assurance and service

We offer only those goods, in which quality we are sure

Returns within 14 days

You have 14 days to test your purchase