Urinoloxan cat
Przeznaczenie Urinoloxan cat
Urinoloxan cat to mieszanka paszowa przeznaczona dla kotów dorosłych i kociąt ze szczególnymi potrzebami żywieniowymi, w tym osobników: z nawracającymi infekcjami w obrębie dróg moczowych, zdiagnozowaną kamicą struwitową oraz z tendencją do kamicy struwitowej oraz dla osobników poddawanych zabiegom w obrębie dróg moczowych.
Przed włączeniem do diety kota preparatu Urinoloxan cat zaleca się konsultację z lekarzem weterynarii. Przed przedłużeniem okresu stosowania Urinoloxan cat należy zasięgnąć opinii lekarza weterynarii lub specjalisty ds. żywienia. Podczas stosowania Urinoloxan cat należy zapewnić Twojemu kotu ciągły dostęp do wody pitnej.
Skład Urinoloxan cat
Składniki zawarte w Urinoloxan cat ograniczają przyleganie bakterii do ściany pęcherza moczowego, mają działanie bakteriostatyczne, moczopędne, obniżają pH moczu oraz mają pozytywny wpływ na naturalną barierę immunologiczną dróg moczowych.
Ekstrakt z żurawiny amerykańskiej (Vaccinium macrocarpon), standaryzowany na 10% zawartość proantocyjanidyn-PAC i zawierający kwas hipurowy ma działanie bakteriostatyczne oraz obniża pH moczu.
Ekstrakt z pietruszki zwyczajnej (Petroselinum crispum) wykazuje silne działanie moczopędne oraz przeciwzapalne.
Glukozamina krystaliczna zabezpiecza błonę śluzową nabłonka dróg moczowych.
Witamina C obniża pH, przez co wykazuje działanie bakteriostatyczne.
Problemy z drogami moczowymi. Nawracająca infekcja u kota
Problemy z drogami moczowymi u zwierząt towarzyszących to powszechny problem. Opiekunowie mogą zauważyć problemy z oddawaniem moczu lub krew w moczu pupila. Objawy te mogą świadczyć o problemach z pęcherzem lub być objawem infekcji dróg moczowych. Czasem opiekunowie obserwują u podopiecznych objawy wręcz odwrotne: kot nie oddaje moczu lub oddaje go bardzo często i małymi porcjami – czyli ‘posikuje’. Wielu opiekunów obserwując częstomocz u kota zaczyna zastanawiać się, czy jest to objaw infekcji, czy też pupil nie trzyma moczu. Należy wziąć pod uwagę fakt, iż częstomocz czy skąpomocz mogą być również objawem np. przewlekłej niewydolności nerek.
Osobnym problemem związanym z układem moczowym kota są kamice. Jedyną kamicą poddającą się terapii dietą (a właściwie zmianą pH moczu na kwaśne) jest kamica struwitowa.
Infekcje dróg moczowych kota mogą być spowodowana przez bakterie Escherichia coli (E. coli). Tego typu infekcje często mają charakter nawracający.
Jak dbać o drogi moczowe u kota?
Problemy związane z drogami moczowymi u kotów często są złożone, dlatego terapia powinna mieć charakter wielokierunkowy. Przede wszystkim należy zadbać o właściwą dietę pupila. Kluczowa jest ilość takich pierwiastków jak fosfor, magnez i wapń. Ich nadmiar prowadzi do wytrącania się soli w układzie moczowym kota czyli kryształów nazywanych właśnie struwitami. Struwity powodują trudności z oddawaniem moczu lub mogą całkowicie zablokować drogi moczowe. Pomocne w tym przypadku jest dbanie o kwaśny odczyn moczu, poprzez włączenie do diety produktów zawierających składniki o udokumentowanym w badaniach działaniu zakwaszającym mocz.
Jak wspomagać żywienie kota po zabiegu w obrębie dróg moczowych?
Kota, który przeszedł zabieg w obrębie dróg moczowych, trzeba objąć szczególną opieką. Bardzo istotne jest dostarczanie pupilowi pełnowartościowego pożywienia, które zawiera umiarkowaną ilość fosforu, wapnia i magnezu. Bardzo pomocna będzie również suplementacja wspierająca zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie dolnych dróg moczowych. Preparatem, który działa wielokierunkowo w tym obszarze, jest Urinoloxan cat.
Nie znaleziono opinii