Przeznaczenie Arthroxan dog
Preparat Arthroxan dog jest mieszanką paszową przeznaczoną do uzupełniania diety psów dorosłych i szczeniąt, a w szczególności osobników z dysfunkcjami układu kostno-stawowego. Przeznaczony jest także dla starszych i otyłych osobników, które narażone są na nadmierne obciążenie w obrębie stawów oraz dla ras predysponowanych do wystąpienia nieprawidłowości układu kostno-stawowego. Arthroxan dog jest odpowiedni do uzupełniania diety psa po przebytych urazach lub operacjach w obrębie układu ruchu, w trakcie rekonwalescencji i rehabilitacji. Zanim włączysz Arthroxan dog do diety Twojego psa, rekomendujemy, byś skonsultował się z lekarzem weterynarii.
Skład Arthroxan dog
Składniki Arthroxan dog wpierają układ kostno-stawowy psa, regenerację i funkcjonowanie chrząstki stawowej.
Kolagen natywny typu II tkolagen typu II to związek stanowiącym nawet 96% całkowitego kolagenu wchodzącego w skład tkanki chrzęstnej. Wykazuje on właściwości przeciwzapalne.
Glukozamina krystaliczna, która zawarta jest w preparacie Arthroxan dog, charakteryzuje się wysoką biodostępnością. Glukozamina jest elementem długołańcuchowych glikozaminoglikanów, a te z kolei stanową komponent strukturalny macierzy tkanki chrzęstnej. Ten związek odpowiada za hamowanie ekspresji genów, które są odpowiedzialne za produkcję mediatorów biorących udział w procesach zapalnych. Wykazuje również działanie antydegeneracyjne w obrębie stawów.
Siarczan chondroityny to komponent strukturalny tkanki chrzęstnej. Ma istotny wpływ na właściwą ruchomość stawów. Związek ten powoduje zwiększenie gęstości tkanki chrzęstnej, co z kolei wpływa na redukcję siły tarcia powierzchni stawowych.
Kwas hialuronowy to ważny składnik macierzy pozakomórkowej chrząstki oraz mazi stawowej. Jego właściwości obejmują zmniejszanie sił tarcia i modulowanie reakcji zapalnej w obrębie stawu.
Jak chronić układ kostno-stawowy psa?
Układ kostno-stawowy psa wymaga odpowiedniej troski. Ważną częścią profilaktyki jest dieta, która powinna zawierać składniki pozytywnie wpływające na budowę kośćca. Duży wpływ na sprawność psa ma występowanie nadwagi i otyłości u psów. Podwyższona masa ciała obciąża stawy, może być przyczyną ich zwyrodnienia. Pamiętajmy, że niektóre rasy psów, szczególnie osobniki ras dużych i olbrzymich, są predysponowane do występowania problemów związanych z układem ruchu. Dotyczy to często także osobników starszych.
Substancje, zawarte w preparacie Arthroxan dog, ograniczają ryzyko wystąpienia chorób układu kostno-stawowego, a także wpływają na cofanie się niektórych objawów.
Jak rozpoznać, że pies ma problemy ze stawami?
Objawy, które mogą świadczyć o tym, że nasz pupil może mieć problemy ze stawami:
- brak ochoty na spacery, zwłaszcza dłuższe, i inne formy aktywności fizycznej,,
- unikanie wzmożonego ruchu, podskakiwania,
- problemy z wchodzeniem lub ze schodzeniem po schodach,
- zamiast siedzenia lub stania pupil wybiera leżenie,
- trudności ze wstawaniem, drętwienie kończyn,
- kulenie, nadmierne obciążanie jednej strony ciała, nierównomierne rozkładanie ciężaru ciała na łapach – „oszczędzanie” konkretnej łapy (lub łap),
- sztywność ciała po długotrwałym leżeniu lub po spoczynku.
Co stosować "na stawy" dla psa?
Schorzenia w obrębie układu kostno-stawowego mogą być dla psa bolesne, bardzo często są źródłem dyskomfortu. Udaj się wtedy do lekarza weterynarii, najlepiej ortopedy. Lekarz weterynarii zbada pacjenta, zdiagnozuje i zaleci leczenie – pamiętaj, stosuj się do jego zaleceń. Istnieje wiele możliwości terapeutycznych, które pomogą pupilowi w powrocie do zdrowia. Wspieraj psa podając mu suplementy, które zawierają składniki o potwierdzonej skuteczności działania.
Najlepszy suplement na stawy to ten, który w składzie będzie zawierał w odpowiednich ilościach składniki naturalnie znajdujące się w samym stawie – znajdziesz je w preparacie Arthroxan dog. Są to: natywny kolagen typu II (kolagen typu II stanowi aż 96% kolagenu w tkance chrzęstnej), glukozaminę (najlepiej w formie krystalicznej – wysoka biodostępność), siarczan chondroityny oraz kwas hialuronowy. Te składniki działają kompleksowo: będą zarówno wspomagać odbudowę chorych stawów, jak i ograniczać ból stawów w powiązaniu z działaniem przeciwzapalnym.
Nie znaleziono opinii